Pátek, 2 prosince, 2022

Biden přijde na summit unavený, Putin mu to bude chtít dát najevo

Více článků

O čem bude summit lídrů Ruska a USA?

Když ve středu v Ženevě americký prezident Joe Biden usedne vedle ruského lídra Vladimira Putina, bude mít skromný cíl: zajistit, aby se americko-ruské vztahy už nezhoršovaly.

Putin přichází na summit s podobnou ambicí. Ale zároveň má pocit uspokojení, že se s americkým prezidentem setká navzdory obviněním, že Rusko zasahovalo do amerických voleb a že podporuje série kyberútoků.

Obě strany se shodují, že vztahy jsou nejhorší od konce studené války, takže se nedá očekávat navázání strategického přátelství, o jaké se pokoušel bývalý americký prezident Donald Trump, nebo velký průlom v oblasti kontroly jaderných zbraní, jaký dosáhli Ronald Reagan s Michailem Gorbačovem.

Už nezvyšovat napětí

Putin naznačil, že ruskou pozici na Ukrajině bude jen upevňovat a že bude pokračovat iv zásazích proti opozičním lídrem v Rusku, na čem nic nezmění ani pokračování amerických sankcí.

Čtěte více: https://svet.sme.sk/c/22681811/usa-rusko-putin-biden-summit.htmlVčelí jed dokáže zničit agresivní rakovinné buňky

Rakovina prsu postihuje miliony žen.

Rakovina prsu je celosvětově nejrozšířenějším druhem rakoviny u žen. Každoročně postihne více než dva miliony žen.

Australští vědci přišli s pozoruhodným objevem, který zveřejnili v časopise Nature Precision Oncology.

Zjistili, že jed ze včely medonosné dokáže zneškodnit agresivní buňky, které mají na svědomí rakovinu prsu. A nejen to.

Toxický může být i pro nádory způsobující rakovinu plic, vaječníků či slinivky.

Ničí rakovinné buňky

Výzkumníci z Lékařského výzkumného ústavu Harryho Perkinse a západoaustralského univerzity v Perthu otestovali na myších protirakovinné účinky jedu z 312 včel. Pro srovnání si vzali i jed čmeláků.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články