Pátek, 2 prosince, 2022

Je třeba si něčeho všímat, když vybíráte nové nosiče na střechu? Ano, rozhodně je!

Více článků

Ať už koupíme počítač, telefon, postel či právě střešní nosiče, vždy chceme, abychom koupili produkt v co nejvyšší kvalitě. Nechceme jej za pár měsíců reklamovat a řešit vzniklé nepříjemnosti. Jak tedy vybrat takzvanou zahrádku, abychom s ní byli spokojeni nyní, ale klidně i za deset let? Prozradíme vám několik informací, které by vám při rozhodování mohly přijít vhod.

Jak střešní nosiče upevníte?

První rozdíl, na který byste rozhodně měli myslet, je upevnění střešních nosičů. Koupíte pouze příčníky, které se uchycují pod lem střechy? Nebo zvolíte druhou možnost, protože již na střeše svého vozu máte hagusy nebo podélníky? Pokud pořídíte správné, dobře budou držet jakékoli. Jestliže si nejste jistí výběrem, neváhejte kontaktovat prodejce autodoplňků-obchod.cz, který vám pomůže s potížemi. V případě, že si chcete poradit sami, můžete využít nabídku filtrování, kde uvedete údaje. Například typ vozu a rok výroby. Dle těchto parametrů vyberete nosič správně. 

Vhodný materiál

Střešní nosiče lze koupit od necelých dvou tisíc korun, až po deset tisíc korun. Proč se tedy liší cena? Z důvodu použitého materiálu při výrobě. Střešní nosiče z plastu jsou levnější, kdežto nosiče z oceli a hliníku jsou dražší. Pozor ale! Nenechte se omámit pouze cenou.

Nosiče z plastu zpravidla unesou méně, než ty z oceli a hliníku. Nosnost mají cca do padesáti kilogramů. Takže pokud nechcete převážet kola celé rodiny, ale pouze lyže, snowboard, jedno kolo, nanejvýš dvě, tyto nosiče budou ideální. V případě, kdy budete chtít převážet střešní box, více než dvě kola, zvolte nosiče z ostatních materiálů, které mají nosnost o dost vyšší. 

Zabezpečení nosičů je samozřejmostí

Lze říci, že všechny nosiče jsou opatřeny zabezpečovacím systémem, ke kterému dostanete klíč, čímž je budete chránit před nenechavými zloději. Nyní už si nemusíte půjčovat kola, lyže či jiné sportovní vybavení. Teď už si je můžete převézt sami. 

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články