Pátek, 2 prosince, 2022

Uklidní rošťáky. Šest důvodů, proč by děti měly cvičit

Více článků

Šestiletá Předškolačka Zoe se s jógou seznámila během první vlny pandemie. S mámou si krátila dlouhé monotónní dny online kurzem, v němž poznávali různé jógové pozice. Ačkoli zpočátku nevydržela odcvičit celou hodinu, nepřestalo ji to bavit a šlo jí to stále lepší.

„Nedávno začala chodit i na dětskou jógu fly, která jí ještě více pomáhá k správnému držení těla, správné koordinaci pohybů a také zapojení a procvičování vnitřního svalstva. Nehrbit se a pěkně drží tělo, „pochvaluje si výhody této aktivity její máma Kateřina.

Pokud děti pravidelně cvičí, neprospívá to jen jejich fyzickému zdraví. Lépe zvládají i stres uspěchaného světa, ve kterém žijí po boku věčně zaneprázdněné rodiče, školních povinností a dravé soutěživosti kolektivu.

Platí, že jakýkoliv pohyb, který může dětem dopomoci k dobré náladě a duševní pohodě, stojí za vyzkoušení.

„Setkávám se s tím, že pro děti je těžké mluvit o svých dobrých vlastnostech. Některé si dokonce myslí, že žádné nemají a je velmi pěkné sledovat jak začnou rozkvétat, když je superschopnosti začneme na hodinách objevovat, „říká lektorka Ivana Kuricová, která vede kurzy dětské jógy.

SME komentuje některé z hlavních důvodů, proč by si jógu měli zamilovat i děti.

  1. Je vhodná pro každé dítě

„Jóga je úžasná v tom, že je nesúťaživá, dává nám prostor na poznávání sebe sama. Nikdo se s nikým neporovnává, každý máme jiné tělo a jiný den. Současnost je velmi výkonová a jsou rodiče, kteří potřebují měřitelné cíle. Přesto je jóga skvělým doplňkem právě k výkonovým sportům, „říká.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články