Pátek, 2 prosince, 2022

Zálohování fotek přes Google již není neomezeně zdarma

Více článků

Jaké jsou alternativy ke Google Fotky?
Od úterý 1. června už Google neposkytuje neomezené bezplatné úložiště pro vaše fotografie.

Pokud na Google účtu dosáhnete limit 15 gigabajtů, do služby Google Fotky už nebudete moci ukládat snímky a videa ani v nejnižší kvalitě, tak jak tomu bylo doposud.

Další úložiště si budete moci dokoupit nejméně za dvě eura měsíčně. Proč Google přistoupil k této radikální změně v poskytování úložného místa pro fotky a jak jinak můžete zálohovat své fotky z mobilu?

Připravili jsme souhrn textů, které odpovídají na nejčastější otázky:

Proč Google zpoplatňuje zálohování fotek?

Dosud mohl každý uživatel služby Google Fotky ukládat zdarma a neomezeně záběry ve snížené kvalitě. Právě těchto fotek se nová změna týká a začnou se počítat do 15-gigabajtová úložiště. Jaké možnosti máte po jeho překročení se dozvíte v tomto textu:

Společnost Google v posledních letech zjistila, že peníze z reklamy nemusí být vždy ta nejjistější. Ohlíží se proto po způsobech, jak získat peníze přímo od zákazníka. Proč je tento krok pro Google velkým rizikem se dozvíte v textu Ondřeje Podstupku.

Jak zálohovat fotky z mobilu – alternativy ke Google Fotky

Google dosud nabízí uživatelům největší bezplatné úložiště, ale nepočítají se do něj pouze vaše fotky, ale i e-maily či dokumenty.

Omezené místo zdarma mají i jiné cloudové služby. Úložiště si nevybírejte jen podle toho, co dostanete bez peněz. Už na začátku si musíte ujasnit, co od cloudové služby očekáváte:

Služba Fotky Google je šikovná zejména v tom, že fotky z mobilu zálohuje automaticky a je propojena s vaším Google účtem. Pokud jste si již na ni zvykli, můžete ji využívat i jako přechodné úložiště fotek, které si pak stáhnete a uložíte na fyzickém nosiči nebo v jiné službě.

Stáhnout fotky z Fotky Google zpět do mobilu či počítače je relativně jednoduché a Google na to nabízí i přehledný nástroj:

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články