Pátek, 2 prosince, 2022

5 důvodů, proč nezapomínat na pravidelnou prohlídku kotle

Více článků

Autorizovaného servisního technika zavolejte alespoň jednou za rok. Ušetříte tak na opravách a závady odhalíte dříve. Pro jaké další důvody nechat kotel pravidelně zkontrolovat? Dozvíte se v článku.

Neplýtváte energií a penězi

Neustálým spalováním a opotřebením se účinnost kotle snižuje. Zabránit tomu však můžete díky pravidelné servisní prohlídce. Během ní vám technik zkontroluje kotel a jeho fungování přizpůsobí tak, aby vám přinášel co nejvyšší účinnost.

V praxi to znamená, že zkontroluje spalování, prověří důležité komponenty a v případě potřeby jejich vymění. Nakonec bude kotel opět fungovat, jako když jste ho koupili. A to není všechno. Díky prohlídce bude kotel znovu využívat palivo co nejefektivněji a vy nebudete plýtvat ani energií, ani penězi.

topná zařízení Immergas
Zdroj: Immergas.com

Závadu odhalíte brzy a ušetříte tak na opravách

V případě, že si necháte kotel pravidelně kontrolovat, je větší pravděpodobnost, že závadu odstraníte rychle a jednoduše. Naopak, pokud se kvůli zanedbané prohlídce závady zhorší, může vás to vyjít draho. A to doslovně. Nechte si tedy kotel pravidelně kontrolovat, protože se vám tak podaří odhalit závadu co nejdříve.

Do budoucna navíc předcházíte dalším opravám a tím šetříte peníze. V nejhorším případě se může stát, že kvůli zanedbaným poruchám budete muset vyměnit celý kotel. A ten už stojí více než ledajaká oprava.

50 eur v peněžence

Udržujete platnost záruky

Když si koupíte nový kotel, dostanete na něj záruku. Při kondenzačních kotlů od Immergasu platí záruka až 5 let na celý kotel. Abyste si záruku mohli uplatnit po celou dobu, musíte si nechat zkontrolovat kotel každý rok.
Samozřejmě, aby kotel sloužil co nejdéle, musíte se o něj starat i vy. A to například i tím, že ho necháte pravidelně zkontrolovat.

Pokud prohlídky zanedbáte, hrozí vám, že záruka zanikne. Někteří dodavatelé totiž záruku poskytují jen za předpokladu, že majitel nechá kotel každoročně zkontrolovat autorizovanému servisnímu technikovi. Abyste o tuto možnost nepřišli, dělejte to i vy.

Jste v bezpečí

Ze špatně zabezpečeného kotle s poruchami může unikat palivo (například plyn) nebo oxid uhelnatý, který vzniká při nesprávném spalování. V nejhorším případě může dojít k výbuchu či požáru. Tehdy už nejde o peníze, ale o zdraví a bezpečnost vaší rodiny. Proto vám radíme, abyste si kotel minimálně jednou za rok nechali prověřit.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články