Pátek, 2 prosince, 2022

Polsko se zaměří na přípravu sítě covidových nemocnic v případě třetí vlny

Více článků

Úřady plánují zlepšit i logistiku.
Polské ministerstvo zdravotnictví se připravuje na možnost další vlny koronavirus i přesto, že pravděpodobnost jejího příjezdu je stále nízká. V úterý to oznámil ministr zdravotnictví Adam Niedzielski, jehož citovala tisková agentura PAP.

Denní počty nemocných na COVID-19 v Polsku v posledních týdnech prudce klesly – z 30 000 koncem března na jen několik stovek v polovině června.

„My na ministerstvu zdravotnictví se připravujeme na podzim,“ řekl Niedzielski pro veřejnoprávní rozhlas.

„Samozřejmě, uvažujeme nad možností, že přijde další vlna (koronavirus), ale vůbec nechci nikoho strašit, protože pravděpodobnost jejího příjezdu není podle našeho názoru příliš vysoká. Ale přece jen musíme být logisticky připraveni,“ vysvětlil ministr.

Dodal, že prioritou je mít připravenou síť covidových nemocnic, protože právě to se ukázalo jako základ úspěchu.

„Nyní stanovujeme určitý minimální rozsah infrastruktury potřebné pro boj proti covidu,“ uvedl Niedzielski. Podle něj jsou největším nebezpečím mutace koronavirus.

Jak řekl, v současnosti jsou pouze malé ohniska případů nákazy, ale skutečnou hrozbou, která může přispět k příchodu čtvrté vlny, je nějaká nová mutace koronavirus, která „se bude vymykat působení imunizace“.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články