Čtvrtek, 27 ledna, 2022

Další pandemie může být horší. Vědci se připravují na nemoc X

Více článků

Vakcíny by chtěli vyvíjet do sto dní.

Covid-19 měl devastační následky. Další pandemie může být ještě horší.

Pokud by vědci používali pro klasifikaci pandemií škálu jako při hurikánech, úmrtnost při covide-19 by z něj udělala „kategorii dva“ z pěti, tvrdí Richard Hatchett, bývalý poradce Bílého domu. Hatchett dnes vede Koalici pro inovace v oblasti připravenosti na epidemie.

„Jaký je nejhorší scénář? Mnohem horší než covid, „říká.

Ačkoliv ve většině světa stále zuří koronavirus, experti na monitoring chorob se už nyní připravují na potenciální další světovou krizi s mnohem smrtelnější nepřítelem.

Vědci a vlády chtějí překonat dosavadní rekordy při vývoji vakcín, dosažené během této pandemie, využít technologie, jako jsou mRNA vakcíny, a připravují se na vybudování silnějšího systému. Ten dokáže promptně zareagovat a zastavit šíření nákazy v případě vzniku nové epidemie.

Vakcíny za sto dní

Hatchettova skupina předpokládá, že v budoucnu bude možné vakcíny proti infekčním chorobám vyvinout za sto dní. Touto výzvou se již zabývají vědci v Británii i Spojených státech.

Hlavní britský poradce pro vědu Patrick Vallance a filantropických Melinda French Gatesových minulý týden lídrem na summitu G7 v anglickém Cornwallu představili, jak by takový plán mohl vypadat.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články