Pátek, 2 prosince, 2022

Šperky s mystickým topazem a jejich podmanivá krása

Více článků

Touha zdobit se, je v člověku zakořeněná daleko v minulosti. Za úplně první ručně opracovaný šperk, který byl kdy nalezený, se považuje 33 korálků vyrobených z mušlí, které byly nalezeny v jeskyni v jihozápadním Maroku. Jejich stáří je odhadováno na 142 tisíc let a nesou jasné znaky štípání a leštění. Je velice pravděpodobné, že byly dokonce dobarveny. To dokazuje pradávnou touhu člověka zdobit si tělo šperky, která přetrvala do dneška. Šperkařství se stalo rozvíjejícím se oborem, který dokázal přežít i ty nejsložitější období lidských dějin.

Stříbrné šperky mají prokazatelnou stopu do 4. tisíciletí před n. l. do oblasti, kde je dnes Turecko. Největší rozmach stříbrných šperku potom přišel ve starověkém Egyptě. Stříbrný šperk byl symbolem luxusu a společenského postavení u mužů i žen. Krása šperku byla ještě více posílena kombinací stříbra a vzácných kamenů. Dnes je stříbrný šperk s přírodním kamenem ideálním dárkem, který potěší ženu, dívku, kamarádku.

Vhodně zvolený kámen je také nápovědou k naznačení náklonnosti. Například stříbrné šperky s mystickým topazem kromě své krásy obdarovanému přináší poselství lásky a přátelství. Výhodou stříbrných šperků s mystickým topazem je pestrost barev, kterou tento přírodní kámen nabízí. To děla z každého šperku originál. Šperky, jako jsou prsteny s mystickým topazem, přináší podle tradic nositeli samé pozitivní účinky. Stříbrné šperky s mystickým topazem obdarovanému prozradí to, co ještě nebylo vyřčeno.

Více informací se dočtete v článku Šperky s mystickým topazem na našem blogu.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články