Pátek, 2 prosince, 2022

Topení Eberspächer aneb jak se do auta instaluje?

Více článků

Bydlíte-li v horských oblastech, pak už jste určitě někdy přemýšleli o instalaci nezávislého naftového topení do vašeho osobního automobilu. Tohle moderní a sofistikované zařízení má velmi pozitivní vliv nejenom na váš komfort během cestování, ale také na samotný automobil. Kolem nezávislého topení nicméně koluje řada mýtů, z nichž drtivá většina se pochopitelně nezakládá na pravdě. Moderní naftový systém vám totiž nepřináší prakticky žádné nevýhody nebo rizika. Jaké přednosti má topení Eberspächer?

Zplodin z naftového topení se bát nemusíte

První, co by vás na naftovém topení Eberspächer mohlo zarazit, je odvod spalin. Spousta lidí si totiž myslí, že nezávislý topný systém bude znečišťovat vzduch v interiéru, takže dojde k negativnímu ovlivnění komfortu jízdy. Zplodiny z naftového topení jsou totiž odváděny výfukovým systémem pryč, takže k žádnému znečištění nedochází. Díky kompaktním rozměrům se poté nezávislé topení vejde prakticky do jakéhokoliv osobního i nákladního automobilu.

Vyžaduje nezávislé topení speciální servis?

Další možnou problematickou oblastí by pro některé z vás mohl být servis. Nezávislé topení Eberspächer však žádnou speciální péči nevyžaduje, takže nestrávíte v servisu ani o minutu déle. Pozornost byste ovšem měli věnovat tankování vysoce kvalitní nafty bez obsahu biosložek, protože v opačném případě budou ve spalovací komoře zůstávat nevyužité zbytky paliva. Výhodou naftového topení je také skvělá dostupnost náhradních dílů.

Jaká je spotřeba nezávislého topení?

Nejdiskutovanějším parametrem je u nezávislých topení pravděpodobně spotřeba nafty. Moderní nezávislé teplovzdušné topení Eberspächer však usrkává z nádrže jenom velmi pomalu. Jeho spotřeba se v závislosti na výkonu pohybuje na hranici 0,1 až 0,28 litru za hodinu, což je rozhodně zanedbatelné množství. Pravdou ovšem je, že ohřátý motor dokáže stejné množství paliva ušetřit, takže z hlediska spotřeby na pořízení nezávislého topení nic neproděláte.

Instalaci nezávislého topení do auta by měli provádět pouze odborníci. Oslovte zkušeného mechanika a začněte si užívat benefitů komfortní jízdy za každého počasí i situace.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články