Pátek, 2 prosince, 2022

Vitocal 200-S: Moderní atraktivní alternativa tepelných čerpadel pro novostavby a modernizace

Více článků

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S je v splitovém provedení. A tedy je rozděleno na tichou vnitřní a vnější jednotku.

Při tomto typu tepelného čerpadla je i venkovní jednotka obsahující ventilátor mimořádně tichá, proto je vhodné pro malé stavební parcely s hustou zástavbou rodinných domů.

Splitové tepelné čerpadlo vzduch / voda Vitocal 200-S s výkony 4 až 12 kW je k dodání alternativně jako zdroj tepla pro otopnou soustavu, s přípravou teplé vody a také jako zdroj chladu pro letní chlazení obytných prostor. Reverzibilní funkce umožňuje jedním zařízením napojeným na vhodnou soustavu předávání tepla nebo chladu do místností. Takto může plnit požadavky na komfortní bydlení v zimě i v létě.

Vzhledem k použití nově vyvinutých venkovních jednotek s nadčasovým designem s jedním nebo dvěma ventilátory a mimořádně nízkou úrovní emitovaného hluku, toto tepelné čerpadlo zaručí dlouhodobý provoz bez obtěžování sousedů nadměrným hlukem. Už tak nízké hlukové emise během dne je možné snížit v nočním režimu (35 dB (A) ve vzdálenosti 3 m) a splnit tak v současnosti nejpřísnější požadavky.

Obzvláště tichý provoz se podařilo dosáhnout pomocí vestavěné technologie pro snížení emisí hluku – Advanced Acoustic Design (AAD).

K uvedeným výhodám je nutné připočítat nejlepší výkonové parametry a vynikající kvalitu výroby pod značkou „Made in Germany“ – vyrobeno v Německu. To znamená například použití kompresorů Scroll s řízením výkonu otáčkami, asymetrický deskový výměník tepla a výparník s vlnitými lamelami.

Maximální výstupní teplota těchto tepelných čerpadel je 60 ° C a 55 ° C při venkovní teplotě -15 ° C. Vnitřní jednotka je vybavena vysoce účinným oběhovým čerpadlem, trojcestným přepínacím ventilem a regulací. Při variantě pro vytápění a chlazení také s integrovaným elektrickým průtokovým ohřívačem topné vody. Intuitivní regulace Vitotronic s jednoduchým ovládáním, srozumitelným textem a grafickým displejem umožňuje doplnění o modul pro ovládání přes internet pomocí bezplatné aplikace Vičar stažené do zařízení s operačním systémem iOS nebo Android.

Pro moderní úsporné nízkoenergetické domy je přínosem schopnost regulace řídit větrací systém Viessmann v provázanosti na aktuální provoz tepelného čerpadla.

Provozovatele tepelných čerpadel musí zajímat i úroveň servisu. Tu garantuje společnost Viessmann. Propojení vnější a vnitřní jednotky do jednoho uzavřeného chladicího okruhu totiž musí provést odborník na chladicí systémy. Uvedení do provozu provádí interní servisní technici Viessmann.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články