Pátek, 28 ledna, 2022

Zažily zneužívání. Jedné nevěřila vlastní matka, druhé rodiče to tolerovaly

Více článků

Nechte si posílat Výběr článků ze SME Žena na e-mail.
E va měla jedenáct let, když dostala první podprsenku. Ačkoli ještě neměla téměř žádné prsa a puberta se u ní pouze začínala, byla nadšená. Přišla se v ní ukázat mámě a její tehdejšímu příteli, který s nimi žil už několik let.

Ten den si dodnes pamatuje jako zlomový.

„Vždycky jsem si myslela, že když se dějí špatné věci, tak to bolí nebo má člověk strach. I proto jsem mlčela. „
EVA

„Zanedlouho nato jsem jednou seděla za počítačem a on přišel a začal mě masírovat. Nepřišlo mi to divné. No pak mi začal dýchat na krk a líbat mě něj. Dívala jsem se do obrazovky a tvářila se, že se nic neděje. Cítila jsem se hloupě, nevěděla jsem vůbec, o co jde, „vzpomíná dnes 25letá Eva.

Její jméno JSME pro citlivost případu na její žádost změnilo, stejně jako jména dalších obětí v této reportáži. Redakce jejich skutečnou identitu zná.

Evina matka zvykla dlouho pracovat a Eva nejednou zůstávala s jejím partnerem sama doma. Sotva třicetiletý muž za ní začal chodit do sprchy, kde se jí často dotýkal a masíroval ji nebo líbal na intimních místech.

„Nevěděla jsem, co mám dělat. Nebylo mi to nepříjemné. Pamatuji se, že svůj první orgasmus jsem zažila při něm, ačkoli jsem tehdy nevěděla, co to je. Kdybych řekla, že nechci, co by se stalo? Později jsem se strašně styděla, že jsem nic neudělala a říkám si, že možná, kdyby mě to bolelo, ohradila bych se, „popisuje.

vypnout reklamu

Eva se stala obětí sexuálního zneužívání. Nějaké formě sexuálního násilí je podle údajů Rady Evropy vystaveny přibližně každé páté dítě v Evropě.

Násilí většinou páchá osoba, kterou dítě zná a které důvěřuje. Platí to i pro Slovensko.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články